Partnerzy:

AP Czarni Słupsk poza drugą ligą2012-05-21  22:04:36
Kategoria: Sport

Nie udało się siatkarkom AP Czarni Słupsk utrzymać w drugiej lidze siatkówki kobiet.

Zadecydował o tym wynik dwumeczu z Perłą Złotokłos. W Słupsku spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:22). Niestety w Piasecznie słupszczanki przegrały 1:3 (28:26, 18:25, 19:25, 23:25). O spadku do trzeciej ligi zadecydował stosunek małych punktów w poszczególnych setach (w Słupsku było +7 dla AP Czarni, w rewanżu + 15 dla Perły). (mas)

Gryf przegrał w Kołobrzegu2012-05-05  21:36:05

Porażką zakończył się wyjazd piłkarzy trzecioligowego Gryfa Słupsk do Kołobrzegu. Słupszczanie ulegli miejscowej Kotwicy 0:1 (0:1). Lider Bałtyckiej III ligi okazał się zdecydowanie lepszy.

Mecz toczył się w spokojnym powolnym tempie nie budząc zachwytu kibiców. Gra toczyła się głównie w środku pola, akcje ofensywne jednych i drugich były rwane i nieskładne. Po kilkunastu minutach zarysowała się nieznaczna przewaga kołobrzeżan, która przyniosła efekt w postaci bramki w 26. minucie. Słupszczanie poderwali się nieco pod koniec pierwszej połowy spotkania.

Czytaj dalej ...

Czarni w półfinale2009-04-09  18:21:08

Po dwuletniej przerwie koszykarze Energii Czarnych Słupsk znowu są w najlepszej czwórce DBE. Stało się tak dzięki ostatniemu zwycięstwu nad Kotwicą Kołobrzeg 107:96 (22:21, 27:25, 18:20, 18:19, w dogrywce 22:11). Obie drużyny stworzyły w słupskiej Gryfii niesamowite widowisko, godne finału PLK. Czarni mieli świetny początek i wydawało się, że odniosą łatwe i szybkie zwycięstwo. Kilka minut później do głosu doszli zawodnicy Kotwicy, którzy grali odważnie, bez kompleksów w ofensywie i szybko zniwelowali przewagę gospodarzy.

Półfinały coraz bliżej2009-04-08  22:05:35

Po środowym meczu play off drużyna Energii Czarnych Słupsk jest bliżej półfinału DBE. Stało się tak dzięki wygranej z Kotwicą Kołobrzeg 83:72 (27:18, 18:20, 23:19, 15:15). Grający rozważnie słupszczanie potrafili wypracować przewagę i nawet szaleńczy pościg Kotwicy, który doprowadziła do remisu, nie zdołał zmienić wyniku spotkania. Świetny mecz kolejny raz rozegrał Demetric Bennett, który zdobył aż 21 punktów, a dzielnie wspierali go kapitan gospodarzy, Marcin Sroka (16) oraz powracający po kontuzji Mateo Kedzo (13). Pewnym usprawiedliwieniem dla gości może być brak czołowego rozgrywającego, najlepszego gracza w poprzednich meczach - Kevina Hamiltona. Amerykanin doznał urazu nadgarstka i niewiadomo, czy wystąpi w kolejnym meczu. Po zakończeniu spotkania trener Czarnych Gasper Okorn zasłabł i został odwieziony do szpitala. (mas)

Sukces Czarnych2009-04-04  23:04:50

Po ostatnim, dość wysoko przegranym meczu z Kotwicą Kołobrzeg zespół Energii Czarnych Słupsk zdołał się podnieść i wyrównać stan rywalizacji. W drugim meczu rozegranym w Kołobrzegu Czarni wygrali 87:82 (21:20, 22:23, 21:14, 23:15). Tym razem o zwycięstwie zadecydowała trzecia kwarta, w której słupszczanie byli zdecydowanie lepsi. Kolejny świetny mecz rozegrał Bennett (15 punktów), dobrą formę zaprezentowali Mantas Cesnauskis (16) oraz Chris Booker (17). W drużynie Kotwicy najlepszy był Kevin Hamilton (23). (mas)

Faza play off rozpoczęta2009-04-02  22:06:43

Od porażki zaczęli swój udział w fazie play off koszykarze Energii Czarnych Słupsk. Przegrali w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą 58:70 (15:12, 8:17, 19:25, 16:16). Wydawało się, że osłabieni brakiem trzech podstawowych zawodników gospodarze nie będą w stanie zatrzymać rozpędzonej ekipy Czarnych Panter, ale okazało się, że ich zmiennicy również potrafią grać na wysokim poziomie. Dzięki świetnej grze Dawida Przybyszewskiego (18 punktów) i Seftona Barletta (19) oraz mniejszej ilości straconych piłek Kotwica zasłużenie pokonała Czarnych. Dla Energii najwięcej punktów zdobył Demetric Bennett (17). (mas)

Grali o puchar2008-09-08  15:08:25

Trzynastka nie okazała się szczęśliwa dla Energii Czarnych Słupsk. W rozegranym w słupskiej hali Gryfia XIII Turnieju Koszykarskim Mężczyzn o Puchar Prezydenta Słupska zajęli drugie miejsce. W swoim pierwszym meczu pokonali Kotwicę Kołobrzeg 78:52 (16:15, 18:19, 22:12, 22:6), zaś w drugim ulegli Polpharmie Starogard Gdański 82:92 (25:23, 18:29, 18:21, 21:19). Decydujący dla kolejności w turnieju okazał się niedzielny mecz słupszczan z Basketem Poznań.

W oczekiwaniu na sezon2008-09-02  20:34:56

Nowy sezon DBE już coraz bliżej. W miniony weekend drużyna Energii Czarnych Słupsk rozegrała dwa mecze sparingowe. W pierwszym z nich zmierzyła się z niemieckim Paderborn i wygrała 83:75 (23:14; 16:20; 17:24; 27:17). Przeciwnikiem słupszczan w drugim meczu był Górnik Wałbrzych. Ten sparing również zakończył się zwycięstwem Czarnych, tym razem 103:88 (32:13; 24:21; 19:26; 28:28). Okazją do zobaczenia przebudowanej ekipy ze Słupska będzie XIII Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Słupska.

Zwycięstwo Gryfa 95 Słupsk2008-08-26  16:09:53

Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Bałtyckiej III Ligi odniosła drużyna Gryfa 95 Słupsk. Na własnym boisku łatwo pokonali Orlęta Reda 3:0, do przerwy 2:0. Przez cały mecz goście stworzyli tylko dwie groźne sytuacje pod słupską bramką. Gole dla Gryfa strzelili: Gracjan Szymański (22 min.), Tomasz Bukowski (44 - karny) oraz Paweł Kryszałowicz w ostatniej minucie meczu. (mas)

Czarni się zbroją2008-08-19  18:50:12

Mocny skład na nowy sezon DBE szykuje zarząd STK SSA Czarni Słupsk. Do drużyny dołączył Amerykanin Jack Ingram, pierwszy z dwóch nowych środkowych Energii Czarnych Słupsk. 26-letni gracz swoją karierę rozpoczynał w dwóch uniwersytetach - Tulsa i Illinois. Z tym drugim występował w 2005 roku w finale NCAA. W sezonie 2007/08 w zespole Helios Domzale grał w finale ligi słoweńskiej, w której notował średnio 13,2 pkt., 5,6 zbiórki i 0,9 bloku przy skuteczności 54 proc. z gry, 40 proc. za trzy i 82 proc. z wolnych. (mas)