:. Kontakt e-mail
Partnerzy:

Mistrzostwa Polski Juniorów2006-07-10  14:58:35
Kategoria: Sport

W sobotę i niedzielę na stadionie 650-lecia w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. W sportowej rywalizacji uczestniczyło 819 zawodników ze 195 klubów, które reprezentowały 16 województw. Słupski Klub Lekkiej Atletyki M&S, gospodarz imprezy, został sklasyfikowany na 38 pozycji, dzięki brązowemu medalowi w rzucie oszczepem Karola Jakimowicza (67.93). Punkty zdobyte przez zawodników słupskiego klubu przyczyniły się do zajęcia przez reprezentację województwa pomorskiego trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej województw. Zwyciężyło województwo śląskie, natomiast na drugiej pozycji uplasował się zespół województwa mazowieckiego.

Podczas mistrzostw ustanowiono trzy rekordy Polski: w sztafecie 4x100 metrów mężczyzn (SL WKS Zawisza Bydgoszcz - czas 40,98 s.), 400 metrów przez płotki kobiet (Tina Polak MKS Budomak Mysłowice - czas 57,40 s.) i 110 metrów przez płotki mężczyzn (Artur Noga MKS Victoria Racibórz - czas 13,62 s.). Kilkunastu zawodników uzyskało minima, które kwalifikują do udziału w Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce w Pekinie, a 300 pobiło swoje rekordy życiowe.

Były to pierwsze zawody rangi ogólnopolskiej zorganizowane na odremontowanym obiekcie. (jas)